Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę?

Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę?

Nadeszła wiosna i czas obudzić się z zimowego letargu. To najlepszy moment na to, by zmienić coś w swoim życiu i… swoim mieszkaniu! Nawet niewielki remont wniesie powiew świeżości do wnętrza i doda wszystkim domownikom energii do działania. Nie musimy decydować się na poważne prace remontowe, czasem wystarczy niewielka zmiana. Sprawdźcie nasze pomysły, jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę!

Wiosenny (nie)porządek

Po chłodnej zimie często mamy wrażenie, że mieszkanie pokryło się warstwą kurzu i niepotrzebnych bibelotów. Czas to wszystko sprzątnąć! Zacznijmy od odkurzenia ścian, dokładnego umycia podłóg oraz okien i wyczyszczenia wszystkich sprzętów. Warto również porządnie przewietrzyć mieszkanie, gdy tylko nadejdą cieplejsze dni. Gdy generalne sprzątanie będziemy już mieli za sobą, zabierzmy się za segregację w garderobie i szafie. Będziecie zaskoczeni ile rzeczy okaże się niepotrzebnych! Zbędne sprzęty, które zalegają nam w szafkach, można sprzedać lub zwyczajnie oddać komuś, kto ich akurat potrzebuje. Uporządkujmy także wszystkie rzeczy, które przechowujemy w widocznych miejscach, na przykład książki w domowej biblioteczce.

Czas na malowanie

Niezależnie od naszej dbałości o porządek, ściany w mieszkaniu prędzej czy później zaczną się brudzić. Najprostszym wyjściem jest sięgnąć po sprzęt malarski i odświeżyć kolor na ścianach i sufitach. Jeśli mamy ściany wykończone gładzią szpachlową, zmiana koloru na ścianach zajmie nam od 1 do 2 dni. Możemy również pomyśleć o odświeżeniu sufitu lub zmianie na zupełnie nowy. Jeśli zależy nam szybkiej zmianie bez zbędnego bałaganu, warto pomyśleć o montażu sufitu napinanego, który jest wyjątkowo estetyczny i nie wymaga specjalistycznej konserwacji. Warto wspomnieć, że taki sufit może również pełnić funkcję oświetlenia pomieszczenia.

Nowe wzory i kolory

Szybkim sposobem na odświeżenie aranżacji mieszkania jest zmiana elementów dekoracyjnych. Zimą otaczamy się grubymi, ciepłymi tkaninami, a wszystkie dekoracje nawiązują do świąt Bożego Narodzenia. Najwyższy czas schować je do głębokiej szuflady i wprowadzić wiosnę do mieszkania. Zmieńmy okrycia poduszek na kwieciste i kolorowe, grube koce zastąpmy tkaninowymi pledami, zamiast ciężkich zasłon zawieśmy na oknach delikatne firanki. Pomyślmy także o zapełnieniu pustych ścian w pokojach. Możemy użyć jednego, dużego obrazu lub zdecydować się na kompozycję z kilku niewielkich ramek.

Wiosna to czas, gdy uśpiona przyroda budzi się do życia. Wszystko rozkwita i rośnie, dlaczego by nie wprowadzić tego stanu także do naszych czterech ścian? Nic tak nie odświeży wnętrza, jak rośliny! Ostatnio szczególnie modne są hiacynty oraz żonkile, jednak szybko przekwitają. Jeśli nie radzimy sobie z uprawą roślin w domu, możemy wykorzystać cięte kwiaty. Tulipany będą się pięknie prezentować w wazonie! Niezależnie od dokonanego przez nas wyboru, każda roślina z pewnością nada wnętrzu świeżości i lekkości.

Jeśli szukasz inspiracji wnętrzarskich do swojego mieszkania lub domu, zapraszamy do lektury pozostałych wpisów na blogu!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.