Jak szybko obniżyć sufit w mieszkaniu?

Jak szybko obniżyć sufit w mieszkaniu?

Choć efekt końcowy remontu daje nam dużo radości i satysfakcji, każdy marzy o tym, by prace remontowe skończyły się jak najszybciej. Pewnych procesów nie da się przyspieszyć, jak schnięcie farby czy świeżo nałożonego tynku, ale istnieją takie prace, które można wykonać błyskawicznie. Jeśli zastanawiasz się, jak szybko obniżyć sufit w mieszkaniu, to czytaj dalej. Bo mamy na to sposób!

Sufit podwieszany – szybko i łatwo

Najbardziej znanym sposobem na obniżenie sufitu jest zastosowanie technologii sufitów podwieszanych. To rozwiązanie stosowane jest przez większość firm budowlanych, a w ich ofercie znajduje się kilka wariantów:

  • sufit z płyt kartonowo-gipsowych;
  • sufit panelowy lub kasetonowy;
  • sufit napinany.

Jednak które rozwiązanie jest naprawdę szybkie i nie wymaga dużego nakładu pracy?

Duży wybór, jedno rozwiązanie

Cechą wspólną wszystkich sufitów podwieszanych jest montaż na stelażu (zwykle aluminiowym lub drewnianym). Poza tym jednym punktem stycznym, istnieje między nimi wiele różnic.

Sufit z płyt kartonowo-gipsowych to popularny wybór w realizacjach prywatnych. Jest stosunkowo trwały, a swoim wyglądem przypomina tradycyjny sufit. Montuje się go na wcześniej wykonanym stelażu, wykańczając gładzią szpachlową oraz wybraną farbą. Niestety sufity te z biegiem czasu pękają na łączeniach, a sam montaż nie należy ani do szybkich, ani do czystych.

Sufity panelowe oraz kasetonowe są znacznie prostsze w montażu. Po przygotowaniu stelaża wystarczy ułożyć kasetony lub panele. Wykonuje się je z różnych materiałów – tworzywa PVC, drewna lub metalu. Możemy wybrać różne rozmiary poszczególnych elementów. Jednak osoby, którym zależy na wysokiej estetyce wykonania, mogą razić widoczne łączenia. Coraz rzadziej stosuje się to rozwiązanie w domach, częściej w miejscach użyteczności publicznej.

Biorąc pod uwagę wady i zalety wspomnianych wcześniej metod, sufity napinane są najlepszym rozwiązaniem przy obniżaniu sufitu w mieszkaniu. Dlaczego? Przede wszystkim sufity napinane w porównaniu z pozostałymi rozwiązaniami są wyjątkowo szybkie w montażu. Dodatkową zaletą jest fakt, że ich montaż nie generuje dużego bałaganu. Możemy zapomnieć o wszechobecnym pyle i kurzu. Wystarczy przesunąć meble na środek pokoju i dla pewności przykryć je folią. Przy przeciętnym metrażu około 15m2 powierzchni, sufit możemy mieć zamontowany jeszcze tego samego dnia! Warto również nadmienić, że sufity napinane są wyjątkowo wytrzymałe i nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Efektem idealnie gładkiego sufitu będziemy się cieszyć przez wiele lat.

Jeśli jesteś zainteresowany technologia sufitów napinanych, koniecznie skontaktuj się z naszymi konsultantami! Poznaj niesamowity świat sufitów napinanych DPS®!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.