Mieszkanie w starej kamienicy – jak je zaaranżować?

Mieszkanie w starej kamienicy - jak je zaaranżować?

Choć obecnie masowo budowane są nowe apartamentowce wyposażone w wiele ergonomicznych udogodnień, nie topnieje grono fanów starego budownictwa. I trudno im się dziwić, gdyż mieszkania w starych kamienicach mają swój nieodparty urok. Ich niewątpliwą zaletą jest spory metraż, a także wysokie sufity, co daje szerokie pole manewru podczas ich urządzania. Jeśli staliście się właścicielami mieszkania w starej kamienicy, ale brakuje Wam pomysłu na jego aranżację, zapraszamy do dalszej lektury!

Elementy, które tworzą klimat

Wysokie sufity i duże pokoje to nie jedyne zalety mieszkania w starej kamienicy. To, co decyduje o charakterze mieszkania, to jego elementy wyposażenia. Wyjątkowa stolarka drzwiowa i okienna, drewniane podłogi, czasem stare piece kaflowe – tego nie zobaczymy w nowoczesnych apartamentowcach! Oczywiście przed zakupem mieszkania warto zrobić szybki rekonesans, czy dane elementy są możliwe do renowacji. Jeśli ich stan jest dobry, możemy przystąpić do renowacji i sprawić, by stanowiły one wyjątkową ozdobę mieszkania. Jeszcze lepiej mają Ci, którzy zdecydują się na mieszkanie na poddaszu, w którym nie zabraknie widocznych belek konstrukcyjnych. Ciekawym rozwiązaniem są także wyjątkowo modne ściany z odkrytą cegłą. Wystarczy usunąć warstwę tynku, by otrzymać ścianę o niepowtarzalnym charakterze.

Mariaż starego z nowym – styl eklektyczny

Wspomniane wcześniej elementy mieszkania są świetną bazą do jego aranżacji. Nie musimy się jednak zamykać w jednym stylu, w końcu nie każdemu pasuje rustykalny wystrój. Stare elementy mieszkania świetnie skomponują się z tymi nowoczesnymi, co często jest wykorzystywane w mieszkaniach w stylu loft. I tak w pokoju z dawną, drewnianą podłogą możemy się zdecydować na zamontowanie nowoczesnego sufitu napinanego, który nada pomieszczeniu współczesnego ducha. A może mamy sufit wykończony dekoracyjną sztukaterią? Nowoczesna lampa w stylu industrialnym nada mu zupełnie nowego charakteru. W kuchni ze starą stolarką sprawdzą się nowoczesne meble wykończone na wysoki połysk oraz sprzęty ze stali szczotkowanej.

Nie zagracajmy przestrzeni!

Duże mieszkanie do duże możliwości podczas urządzania. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy wykorzystać tę przestrzeń do ostatniego milimetra. Podczas urządzania mieszkania w starej kamienicy warto postawić na minimalizm, by móc w pełni cieszyć się jego dużym metrażem. Nie oznacza to jednak, że mamy unikać jakiegokolwiek umeblowania. Warto zadbać o miejsca do przechowywania, w których schowamy wszystkie niezbędne sprzęty, by nie “zaśmiecały” nam przestrzeni. Zwracajmy również uwagę na styl wybieranych mebli. Te masywne będą przytłaczać, dlatego lepiej postawić na meble na wyższych nóżkach i “lżejszej” konstrukcji.

Jeśli szukacie pomysłów na aranżację Waszego wnętrza, zachęcamy do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu. Znajdziecie tam wiele inspirujących porad i wskazówek!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.