Podświetlany sufit w mieszkaniu – hit czy kit?

Podświetlany sufit w mieszkaniu - hit czy kit?

Oferta nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych stale się rozszerza i kusi domowych majsterkowiczów. W końcu wielu z nas chce, by nasze mieszkanie było nowoczesne i dopasowane do naszych potrzeb. Jednak wbrew opiniom ekspertów i producentów, nie każde z tych rozwiązań sprawdzi się w naszych czterech ścianach. Czy w każdym mieszkaniu potrzebny jest system inteligentnego zarządzania? Czy podświetlane LEDami podłogi to na pewno dobre rozwiązanie? I wreszcie tytułowy sufit – czy rzeczywiście warto go montować?

Nowoczesne technologie w służbie domownikom

Jesteśmy zdania, że każda innowacja może być użyteczna. O ile w przypadku wcześniej wspomnianych rozwiązań trudno nam mieć jednoznaczną opinię, co do sufitów podświetlanych w mieszkaniu nie mamy wątpliwości – warto o nich pomyśleć! Co przemawia na ich korzyść w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami?

  • Szybki i bezproblemowy montaż – przytoczony sufit podświetlany opiera się na technologii sufitów napinanych DPS® light. Jej główną zaletą jest błyskawiczny montaż, który nie wyłącza z użytku remontowanego pomieszczenia. Jeszcze tego samego dnia można w nim normalnie mieszkać!
  • Światło w każdym kącie – sufit może emitować światło na obwodzie lub całej powierzchni napinanej membrany. Dzięki temu uzyskujemy łagodne i bezcieniowe światło w całym pomieszczeniu, bez konieczności montowania żyrandola. Choć jeśli mamy taką potrzebę, żyrandol, lampę wiszącą lub halogeny możemy bez większych problemów zamontować.
  • Ulga dla portfela – w podświetlanych sufitach napinanych wykorzystuje się taśmy LED, które charakteryzują się wyjątkowo niskim poborem energii oraz długą żywotnością. Z pewnością odczujemy to odbierając rachunki za prąd.
  • Łatwe sterowanie światłem – napinany sufit świetlny daje nam możliwość kontrolowania koloru i natężenia światła za pomocą panelu ściemniającego lub pilotów do zdalnego sterowania. Dzięki temu możemy regulować natężenie światła oraz wybierać interesujące nas barwy z palety RGB. Możemy również skorzystać z programu dynamicznego, który umożliwia płynne przechodzenie kolorów.
  • Wyjątkowa estetyka i niepowtarzalne wzornictwo – dzięki powłokom napinanym możemy stworzyć zindywidualizowany projekt sufitu o idealnie gładkiej powierzchni, bez widocznych kabli i instalacji, który będą ukryte w przestrzeni nadsufitowej. Możemy wybierać pośród szerokiej palety barw i faktur lub zdecydować się na wykonanie wielkoformatowego nadruku na powierzchni sufitu.

Powyżej wymieniliśmy tylko najważniejsze zalety podświetlanych sufitów napinanych, a z pewnością jest ich więcej. Oczywiście taki rodzaj sufitu prezentuje się spektakularnie w dużych mieszkaniach i przestrzeniach publicznych, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, by zamontować go w mieszkaniu w bloku. Będzie się prezentował równie efektownie!

Jeśli masz pytania na temat technologii sufitów napinanych DPS®, jeszcze teraz zadzwoń do naszych konsultantów. Poznaj niesamowity świat sufitów napinanych!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.