Pomysły na mały przedpokój

Pomysły na mały przedpokój

Pomysły na mały przedpokój

Mały przedpokój to zmora nie tylko mieszkańców bloków, ale również mieszkańców kamienic i starych domków jednorodzinnych. Idea projektowania małego przedpokoju była szczytna – im mniejszy przedpokój, tym większe inne pomieszczenia. Co jednak, jeśli nasz przedpokój to wąska klitka? Jak zaprojektować to pomieszczenie, by pomimo swoich małych rozmiarów dało się w nim funkcjonować? I co zrobić, by mały przedpokój wydawał się większy niż w rzeczywistości? Za chwilę się dowiecie!

Ściany, podłoga i sufit

Przedpokój to wizytówka mieszkania, w końcu to pierwsze pomieszczenie, które widzą goście. Trzeba więc zadbać o to, by było schludne i miłe dla oka. Dlatego podstawową sprawą jest wykończenie ścian, podłóg i sufitu. Zacznijmy więc od podłogi, na której świetnie sprawdzą się płytki gresowe. O wiele łatwiej będzie nam utrzymać przedpokój w czystości, a płytki wytrzymają wiele lat bez zarysowań i ubytków. Ściany najlepiej wykończyć na gładko, pamiętając o pomalowaniu ich farbą o zwiększonej odporności na zabrudzenia. Jeśli zaś chodzi o sufit, możemy wybrać spośród dwóch rozwiązań, obu opartych na technologii sufitów napinanych. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu przedpokoju, warto zamontować panele lustrzane. Natomiast w ciemnym przedpokoju doskonale sprawdzi się sufit świetlny, który rozświetli każdy zakamarek.

Postaw na kolor

Wiele osób decyduje się na intensywne kolory w przedpokoju. W małym i ciemnym pomieszczeniu takie barwy jeszcze bardziej potęgują ten klaustrofobiczny efekt. O wiele lepiej sprawdzą się jasne kolory, jak szarości, beże, jaśniejsze odcienie żółci czy błękitu. Pamiętajmy jednak, by wybierać cieplejsze odcienie. Nie chcemy bowiem, by nasz przedpokój sprawiał wrażenie zimnego i nieprzyjaznego domownikom. Gdy mówimy o kolorach, miejmy także na uwadze kolor oświetlenia. Wybierajmy to o ciepłej barwie.

Niezbędne wyposażenie

Przy planach aranżacyjnych małego przedpokoju wiele zależy od jego układu i metrażu. Jeśli przedpokój ma kształt kwadratu, łatwiej będzie ustawić w nim szafkę na buty czy komodę. Jeśli przedpokój to wąski prostokąt, sprawa się komplikuje. Niezależne od jego rozmiarów, w każdym przedpokoju powinno się znaleźć miejsce na buty oraz wieszaki na okrycia wierzchnie. By zaoszczędzić miejsce, możemy wstawić skrzynię na buty, która po zamknięci będzie pełnić rolę siedziska. Jeśli dysponujemy wnęką w przedpokoju, możemy zamontować w niej szafę wnękową, która pomieści buty i ubrania. Musimy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie przytłoczy mały przedpokój. Lustro to także ważny dodatek w przedpokoju, najlepiej sięgające do samej ziemi, co pozwoli nie tylko na swobodne przeglądanie się w odbiciu, ale również optycznie powiększy pomieszczenie.

Zapisz

Zapisz

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.