Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to obecnie najbardziej popularny trend w aranżacji wnętrz. Jest wyjątkowo minimalistyczny, estetyczny i pasuje niemal do każdego mieszkania. Marzy się Wam salon w stylu skandynawskim? Skorzystajcie z naszych wskazówek i cieszcie się skandynawską prostotą we własnym salonie!

Po pierwsze – kolor

Podstawową barwą w stylu skandynawskim jest oczywiście biel, ale nie musi być dominującym kolorem w naszej aranżacji. Doskonale sprawdzą się również inne neutralne kolory, jak szarości i rozbielone beże, a także błękity czy zielenie. Innymi słowy – wszystkie kolory ziemi. Jeśli lubimy bardziej intensywne barwy, wykorzystajmy je jako ciekawy akcent kolorystyczny w postaci ozdobnej poduszki lub obrazu. Skoro styl skandynawski to prostota, zarówno ściany, jak i sufity wykończmy na gładko.

Po drugie – naturalne materiały

Styl skandynawski to przede wszystkim bliski kontakt z naturą. Dlatego w naszym salonie powinniśmy postawić na naturalne materiały. Jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy drewnianą podłogę, która nie tylko wniesie ciepło do salonu, ale także niepowtarzalny, skandynawski styl. Możemy pozostać przy naturalnym wykończeniu lub niezwykle popularnych bielonych deskach. Meble również powinny zostać wykonane z drewna, dzięki czemu będziemy się mogli cieszyć nimi latami. Wśród tekstyliów warto postawić na trwałą bawełnę oraz len w postaci ozdobnych poduszek, koców i pledów. Świetnie sprawdzą się także wiklinowe dodatki w postaci dekoracji lub koszy do przechowywania.

Po trzecie – dużo światła

Styl skandynawski to nie tylko prostota. Urządzony w tym nurcie wnętrza mają sprawiać wrażenie „lekkich”, przestronnych i jasnych, dlatego światło gra tu pierwsze skrzypce. Sprawia jest prosta, jeśli w pomieszczeniu mamy sporo naturalnego światła, jeśli jednak nie mamy tyle szczęścia, musimy sobie pomóc oświetleniem sztucznym. Jeśli salon jest duży, warto zamontować w nim świetlny sufit napinany, który jest wyjątkowo minimalistyczny i daje dużo łagodnego światła. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się designerskie lampy wiszące. Nie zapominamy również o funkcjonalnym rozmieszczeniu oświetlenia punktowego, które ożywi nasz salon wieczorową porą.

Po czwarte – dodatki i jeszcze raz dodatki!

Oglądając aranżacje salonów w stylu skandynawskim na pewno zwróciliście uwagę na dobór dodatków i akcesoriów. Wykorzystuje się ich naprawdę sporo, choć nie są one elementem, którzy przytłacza. Warto o nich pamiętać, bo nadają one wnętrzu styl. Pamiętajmy więc o zasłonach okiennych, obrazach i zdjęciach w minimalistycznych ramkach, designerskich świeczkach w retro słoikach, a także modnych dekoracjach typograficznych. Jeśli przepadacie za roślinami w mieszkaniu, tym lepiej. Styl skandynawski kocha motywy roślinne!

Skoro już znacie podstawy stylu skandynawskiego, możecie przystąpić do urządzana własnego salonu. Po więcej wnętrzarskich inspiracji zapraszamy do pozostałych wpisów!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.