Świecący sufit w mieszkaniu

Podświetlany sufit w mieszkaniu - hit czy kit?

Świecący sufit w mieszkaniu

Już na etapie projektowania naszego domu lub mieszkania powinniśmy dobrze przemyśleć kwestię oświetlenia. Nasz projekt powinien uwzględniać zarówno światło dzienne, jak i to sztuczne. Światło jest niezwykle ważnym elementem w naszym życiu. To ono kształtuje przestrzeń, w której żyjemy, wpływa na nasze samopoczucie i odbiór otoczenia. Trzeba je więc potraktować z należytą uwaga. Klasyczne oświetlenie w domu to jedno, ale co powiecie na świecący sufit w mieszkaniu? Czy to w ogóle możliwe? Czytajcie dalej!

Jedno światło – wiele źródeł

Podstawą oświetlenia w każdym domu jest światło dzienne. W miesiącach letnich to słońce stanowi główne źródło światła. Jednak wraz ze zmianą pór roku, godzin słonecznych mamy coraz mniej, co oznacza częstsze korzystanie ze sztucznych źródeł światła. Jeśli mamy do dyspozycji lokal o dużym metrażu, możemy pozwolić sobie na dowolny rodzaj oświetlenia, w tym różne lampy pełniące również dekoracyjną rolę. Jednak wielu z nas żyje w małych mieszkaniach, które wymagają sprytnych rozwiązań, oszczędzających dostępną przestrzeń.

W małych mieszkaniach zaleca się zredukować ilość przedmiotów, które zagracają przestrzeń i postawić na minimalistyczne rozwiązania. I w tym miejscu wraca do nas wspomniany wcześniej świecący sufit wykonany z powłok napinanych DPS®. To doskonałe rozwiązanie zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach. Niemniej w tych pierwszych okaże się wyjątkowo praktyczny. Świecący sufit nie tylko pozwoli zaoszczędzić nam miejsce w pokoju, ale także uczyni go wizualnie większym. Pokój będzie się wydawał wyższy i bardziej przestronny. Ten rodzaj oświetlenia zapewni subtelne, bezcieniowe światło, które można dowolnie modyfikować według naszych potrzeb.

Szukasz świetlnych inspiracji? Zobacz nasze realizacje!

Świet(l)ne rozwiązania w mieszkaniu

Do wykonania świetlnego sufitu niezbędne są odpowiednie komponenty. Przede wszystkim powłoka napinana, którą chcemy podświetlić. Możemy wybrać materiał w neutralnych barwach, które będą stanowić tło naszego pokoju lub postawić na mocny akcent w postaci nadruku. Wszystko zależy od naszego projektu i wyobraźni. Drugim ważnym elementem jest źródło świata. W przypadku sufitów napinanych najczęściej stosuje się taśmę LED, charakteryzującą się niskim poborem energii i długą żywotnością. To doskonała alternatywa dla świetlówek, które powoli odchodzą do lamusa. Taśmy LED dają subtelne światło, które równomiernie oświetla powłokę napinaną. Do wyboru mamy taśmy jedno- i dwukolorowe.

By móc w pełni korzystać ze świetlnego sufitu potrzebne będą również sterowniki, które pełnią rolę włączników oraz pozwalają na regulację natężenia światła i jego barwy. Ważna informacja dla fanów technologii bezprzewodowych – część sterowników pozwala na zdalną obsługę oświetlenia!

Myślisz, że świecący sufit w mieszkaniu to ciekawe rozwiązanie? Już dziś skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci stworzyć projekt idealny!

Zapisz

Zapisz

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.